Hafriyat Firmaları

Çevrenizde sürekli olarak toprak ve hafriyat işleri, bina yıkımları ile karşılaşıyorsunuz. Yol, tünel, köprü inşaatı, bina inşaatı, havalimanı inşaatı gibi faaliyetler birçok bölgede gerçekleştirilen inşaat işleri arasında yer almaktadır. İnşaat işlerinin olduğu her yerde toprak ve hafriyat işleri mutlaka yapılır. Binaların temeli için yapılan toprak ve hafriyat çalışmalarını düşünürseniz daha iyi anlayacaksınız.

Kazılar rastgele bir süreç değildir. Belirli bir organizasyonla sistematik bir süreçtir. Genellikle kazı kapsamında değerlendirilir. Hafriyat çalışmaları hafriyat firmaları aracılığıyla yapılmaktadır.

Kazı nedir?

Hafriyat, işlenmiş toprağı kazma, yumuşatma ve taşıma faaliyetlerinin bütünüdür. Daha anlaşılır bir şekilde toprağı kazmak ve taşımak işidir. Barınma ya da sulama için toplumun genel ihtiyaçlarının sonu yoktur. Barınak için konut yapılmalı, sulama için de baraj yapılmalıdır. Kanal, baraj, bina, otoyol gibi inşaat işlerinin temeli hafriyattır.

Toprak işleme önemlidir. Yere bir temel atmak ve zemini uygun hale getirmek gerekir. Daha önceki yıllarda insan gücüyle yapılan hafriyat çalışmaları çok verimli olmuyordu. Toprak türlerinin çeşitliliği ve sert veya killi toprakların yaygınlığı, kazı çalışmalarının Greyder ve Ekskavatör gibi hafriyat makineleri ile yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Firmamız ve diğer hafriyat firmaları bu bütünlüğün organizasyonunu sağlamaktadır.

Hafriyat Firmaları Neden Önemlidir?

Hafriyat sadece toprağı kazmak ve taşımak değildir. Enkaz kaldırma ve yıkım gibi işler de kazı kapsamındadır. Faaliyetlerin her biri ayrı bir çalışma alanıdır. Bunların düzenlenmesi ancak kurumsal hafriyat firmaları ile birlikte yapılabilir. Kullanılan makineler, teknik donanım ve çalışan becerileri sürece göre farklılık göstermektedir. Firmamız sektörel tecrübesi ile hafriyat sektörünün önde gelen firmaları arasında yer almaktadır.

Kamulaştırma, ihale veya her türlü özel inşaat faaliyetlerine dahil olmamız iyi bir organizasyon olduğumuzun göstergesidir. Toprağın işlenmesinden kayaların parçalanmasına kadar her türlü hafriyat işlerini yapmaktayız. Ayrıca taş ve toprak yapı etüdü, fay hattı noktaları gibi bölgesel Ar-Ge çalışmaları da yürütmekteyiz.

Hafriyat sektöründe en çok tercih edilen firmalardan biri olan firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Uzman ekibimiz ve son teknoloji araçlarımızla her türlü desteğe hazırız.